A Komlói Egészségfejlesztési Iroda 10 000 lépés az egészségünkért szlogennel túrát szervezett a Mecsekben Pusztabányától Püspökszentlászlóig. A nyárzáró gyalogtúrán a testmozgás mellett egy kis sütögetésre és arborétum látogatásra is sor került.
Az EFI dolgozói kicsiket és nagyokat, sőt állatokat is vártak a kirándulásra, hisz kortól és nemtől függetlenül mindenki számára fontos a testmozgás.
Az 1964-es tokiói olimpiához köthető a 10 000 lépés elmélete, de nem egy tudományos kutatás, hanem egy igen sikeres marketing kampány az alapja. Catrine Tudor-Locke, a Luisiana Egyetem professzora szerint egy Manpo-kei, azaz magyarul Tízezer lépés márkanevű japán lépésszámláló szlogenjében szerepelt napi mozgáscélként a 10 000 lépés megtétele, amely olyan könnyen megjegyezhető volt, hogy gyorsan elterjedt az egészségükre figyelmet fordító lakosság körében. A tízezer lépés egy szép kerek, könnyen megjegyezhető szám, de például a brit elhízás elleni társaság már megengedőbb, ők a 7000-10000 lépés közötti intervallumot adják meg teljesítendő mozgáscélként.
Számos kutatás támasztja alá a séta egészségre gyakorolt pozitív hatását. Egy a tízezer lépésre fókuszáló kísérlet kimutatta, hogy azok a hölgyek, akik megközelítőleg naponta tízezer lépésre felemelték lépésszámukat, azoknak csökkent a vérnyomása 24 hét elteltével. Egy másik, túlsúllyal küzdő női csoport körében végzett kutatás igazolta, hogy a napi tízezer lépés hatására csökken a gyaloglók vércukor szintje.
Különböző intézetek más-más lépésszámot határoznak meg, mint napi elérendő cél, azonban minden kutató egyöntetű véleménye, hogy a testmozgás elengedhetetlen az egészségünk érdekében. Tudor-Locke szerint minél többet gyalogolunk, annál jobb. Mivel mindenki más szintről indul, így általános célként saját magunk legyőzését, azaz aktivitási szintünk növelését javasolja.